The James Joyce Irish Pub

Irská whiskey

Slovo whiskey znamená doslova voda života nebo v irské gaelštině – „Uisce Beatha,“. Staletí nesprávné výslovnosti vedla k slovu, které známe dnes – whiskey.

U nás můžete najít více než 50 různých druhů irských whiskey z celého Irska, produkované lihovary jako jsou Midleton, Bushmills, Cooley a samozřejmě Kilbeggan.

Nabizíme vam whiskey z více kategorií a neměl by tedy být problém si najít tu, která Vám bude nejvíce chutnat. Tyto kategorie jsou definovány podle irského práva a můžete je najít napsané i na Vaší láhvi irské whiskey. Existuje několik druhů společných pro celé Irsko: single malt, single grain, blended whiskey a single pot still.

Jak již bylo zmíněno, máme více než 50 různých druhů whiskey, které se mění podle „sezóny“. Pojďme si tedy proto představit některé zástupce těchto kategorií

Blended Irish Whiskey: Paddy, Powers, Kilbeggan, Inishowen

Single Malt Irish Whiskey: Bushmills (10, 16 y.o.), Connemara Peated Malt (Cask strength, 12 y.o.), Tyrconnell (Madeira cask, Sherry cask, Port cask)

Single Pot Still Irish Whiskey: Midleton Barry Crockett Legacy, Green Spot, Yellow Spot, Powers 12 y.o. John’s Lane

Single Grain Irish Whiskey: Greenore (8 and 18 y.o).

Obvyklá cena irské single malt whiskey se u nás pohybuje okolo 150 CZK, ale pro přesnější informace se prosím zeptejte na naši nabídku přímo baru