The James Joyce Irish Pub

Novinky

Pondělí večerní Pub Quiz

Posted on

 

Come down and tickle your brain while enjoying great food and drinks with Quizmaster Luke Ryan. Teams of up to 5 people. Entry is 50kc and there are great prizes to be won!

This event fills up fast so reservations are recommended. Contact the bar for bookings through our facebook page!

https://www.facebook.com/praguejamesjoyce/

Check out our Quiz Night page on Facebook!

https://www.facebook.com/jamesjoycepubquiz/

Hot věci

Posted on

Máte rádi horké omáčky? No, máme láhev omáčky „The End“ z Peprovského paláce v New Orleansu. Konec vás volá, poskakuje vás.

Novinky z Facebooku

Posted on

Facebook Posts

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Kde se historie potkává s historií – 20-té výročí otevření James Joyce v Praze

Posted on
Přímo v srdci tohoto krásného města byla v James Joyci dne 5.listopadu 1993 načepována první pinta Guinnesse ve střední a východní Evropě. Toho dne jsme netušili jakou speciální roli bude hrát v pražské historii pití, výborného jídla a zábavy – po irsku „the craic“ vůbec.                                            

Od té doby jsme se stali nedílnou součástí Prahy a mnoho znýmých i neznámých lidí si pochotnalo na našem výborném jídle a pintě „toho černého“. 
 Prezident Václav Havel, iská prezidentka Mary McAleese, Hynek Bočan, Jiří Stránský, Naďa Konvalinková, Bára Štěpánová, Petr Vacek, Martin Dejdar, Pavel Nový, Jiří Lábus, Jan Schmid, Jiří Votruba, Liam Neeson, Richard Harris, Bob Geldof, Denis Hopper, Eliza Wood  a mnoho dalších známých jmen prošlo našemi dveřmi. Historie se tady vytvářela po 20 let. 

Abychom oslavili naše 20-té narozeniny jak se patří – budeme slavit od 5. do 10.listopadu – máme pro vás malé překvapení. Budete si moci ochutnat část irské historie. 

Dlouho před tím, než se Guinness se svoji krémově hustou pěnou stal tím oblíbeným nápojem, kterým teď (nejen) v Irsku je, jste mohli v hospodách po celém Irsku slyšet jiné objednávky. Pintu „Plain“, prosím!! Byl to extra suchý stout také známý jako Porter. Nyní, při příležitosti tohoto výročí, si budete moci pintu „Plain“ ochutnat. Vyrobený přesně podle podle původního receptu jen pro nás.
 

Speciální “nostalgické menu” každý den a živá hudba každý večer

5.listopadu – v 17.00 točení první pinty stoutu Plain Porter Molly Malone, který je pro nás speciálně uvařen dle původní receptury z Dublinu z 18-tého století. (Dnes za 59 Kč, normální cena 79 Kč). ‚A Pint of Plain is yer only man ‚

6.listopadu – od 19.00 ochutnávka irské whiskey se sommelierem – budete moci ochutnat 20 různých irských whiskey (jedna pro každý rok) a to za pouhých 395 Kč. Navíc si můžete dát irskou kávu připravenou Františkem Roháčkem, baristou roku 2013.

7.listopadu – Od 19.00 večer palírny Dingle. Poprvé v kontinentální Evropě budete moci ochutnat vynikající gin a vodku z této palírny. Za vynikající zaváděcí ceny a se speciálními koktejly namíchanými tak, aby vynikla chuť těchto skvělých nových nápojů.

8.listopadu – Od 19.00 vyvrcholení oslav našeho 20-tého výročí.
Náš hlavní večer je hlavně o zábavě, setkání starých přátel z blízka i z daleka a o společném vzpomínání. Můžete si být jisti, že drink poteče proudem a o pohostinnost nebude nouze.’A Pint of Plain is yer only man‘!!! Spousta překvapení, “nostalgičtí” barmani, průvod “tehdy a teď” a další a další…

9.listopadu – Od 10.00 po celý den “zotavovací” snídaně. Vše, co potřebujete po dlouhé noci za speciální ceny. Uděláme vám skvělou Bloody Mary s vodkou z Dinglu, tomatovým pyré a tomatovým džusem vylepšeným pálivou omáčkou od Sexy Curry Company a se spoustou čerstvé zeleniny – najíte se a napijete zároveň!

10.listopadu – Od 11.00 rodinný den v James Joyci. Nejoblíbenější pokrmy starých časů, nedělní pečeně a dětské specialitky.

Večer od 19.00 je rezervován pro ty, kteří mají největší výdrž a jen jim nabídneme řadu nápojů a jídel za příznivé ceny.